Style Sampler

Layout Style

Patterns for Boxed Mode

Backgrounds for Boxed Mode

All fields are required.

Close Appointment form

Pozytywne myślenie drogą do lepszego jutra – przekonuje psychoterapeuta Poznań

  • Home
  • Pozytywne myślenie drogą do lepszego jutra – przekonuje psychoterapeuta Poznań
Pozytywne myślenie drogą do lepszego jutra – przekonuje psychoterapeuta Poznań

No Comments

Masz pracę, z której nie jesteś zadowolony? Życie osobiste nie układa Ci się po Twojej myśli? Budżet znowu się nie domyka? Nie wiesz, jak wydostać się z tego marazmu? Głowa do góry!Wszystko da się naprawić i skierować na dobre tory. Grunt to pozytywne myślenie – pomoże Ci w tym psychoterapeuta Poznań. Umów się na wizytę i naucz się patrzeć na świat z perspektywy szklanki pełnej do połowy.

Pozytywne myślenie: dobro przyciąga dobro, zło – zło

Pozytywne nastawienie do świata, czyli pozytywne myślenie jest bardzo skuteczne w osiąganiu wyznaczonych celów, wzmacnia poczucie szczęścia, a także polepsza jakość życia i je wydłuża. Pozytywne myślenie działa jak magnes – nasze myśli, a także wypowiadane słowa przyciągają różne wydarzenia i sytuacje. Przyciągają takie same emocje, jakie wysyłają w świat. Myśli i słowa są zabarwione wibracjami, które maja wpływ na otaczający nas świat. Psycholodzy podkreślają, że myśląc pozytywnie, przyciągamy pozytywne doświadczenia i ludzi, którzy myślą podobnie, jak my. Przestawienie myśli na pozytywne tory, wprawia nas w pozytywny nastrój. Nasz optymizm i entuzjazm może być zaraźliwy. Pomaga w zawieraniu i utrzymaniu przyjaznych relacji z innymi. Czy w trudnych sytuacjach można też myśleć pozytywnie? Jak cieszyć się życiem, kiedy mamy tyle zmartwień i kłopotów? Niemożliwe jest uniknięcie doświadczeń bólu, cierpienia, czy straty.

Jak radzić sobie z negatywnymi myślami?

Świat to nie tylko przyjemności. Jak przekonuje psycholog Poznań, satysfakcja z życia zależy od tego, czy umiemy wyciągnąć wnioski z każdej, nawet niepomyślnej dla nas sytuacji. A także, czy umiemy w niej znaleźć choćby najmniejszy pozytyw. Tę umiejętność można wytrenować, jak dodaje psychoterapeuta Poznań. Wiele negatywnych przeżyć może stać się początkiem zmiany kierunku działania, motywując do lepszych wyborów życiowych. W jaki sposób zmienić nastawienie i czerpać radość z życia? Oto kilka propozycji:

  • uśmiechaj się do innych, nawet bez powodu! Przekonasz się,że stają się oni milsi dla Ciebie,
  • nie uciekaj od krytyki! Przekuj ją na poprawę swojego postępowania,
  • unikaj malkontentów!
  • bądź otwarty na zmiany, zaryzykuj!
  • staraj się poszukać dobrych stron nieprzyjemnych zdarzeń, które Cię spotkały i wyciągnąć z nich wnioski
  • nie krytykuj innych! Używaj języka akceptacji!
  • przed spaniem spróbuj przypomnieć sobie kilka pozytywów z mijającego dnia

Bezustanne zamartwianie się nic nie da. Natomiast optymizm i entuzjazm pozwolą łatwiej przejść przez życie. Zatem postarajmy się zmienić nastawienie dla lepszego samopoczucia i komfortu życia.

Wyciągamy do Ciebie pomocną dłoń!

Psychoterapeuta Poznań, który udziela pomocy w naszym Ośrodku Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic chętnie doradzi Ci, jak sobie radzić z negatywnymi myślami. Rozmową wesprze Twoje działania ku polepszeniu samopoczucia. Pomoże wyciągnąć wnioski i zachęci do działania. Nie czekaj dłużej, nie wstydź się i nie wahaj! W kryzysowych sytuacjach pomoc specjalisty bywa nieodzowna! Nie zapadaj się w nicość, pozwól się przekonać, że życie nie jest takie złe! Zapraszamy na spotkanie! Czekamy na Ciebie!

  • Share This

About the author

Submit a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>