Psychoterapeuta Poznań - indywidualne podejście do problemu

Style Sampler

Layout Style

Patterns for Boxed Mode

Backgrounds for Boxed Mode

All fields are required.

Close Appointment form

      Psychoterapeuta Poznań – indywidualne podejście do problemu

      • Home
      • Psychoterapeuta Poznań – indywidualne podejście do problemu
      Psychoterapeuta Poznań – indywidualne podejście do problemu
      Psychoterapeuta Poznań – indywidualne podejście do problemu

      Na każdym etapie życia możemy spotkać się z problemami, które utrudniają nam codzienną egzystencję i nie pozwalają na spokój. Natrętne myśli zaprzątają nam głowę, a uśmiech znika z twarzy. Takie trudne chwile mogą mieć związek z utratą pracy, śmiercią kogoś bliskiego, czy rozpadem związku. W takiej sytuacji nieodzowną staje się pomoc, którą niesie psychoterapeuta Poznań.

      Psycholog Poznań czy psychoterapeuta? Jaka to różnica?

      Psycholog to osoba, która po ukończeniu studiów posiada odpowiednie kwalifikacje do udzielania porad psychologicznych, stawiania diagnozy, czy opiniowania i wystawiania zaświadczeń. Jest pierwszą osobą, do której trafia pacjent po pomoc. Psycholog Poznań może przeprowadzać testy i na ich postawie wydawać opinię lub kierować pacjenta na psychoterapię , czy do psychiatry. Do tego specjalisty zwracamy się najczęściej z problemami codziennymi, np.: nieporozumienia w szkole, pracy, czy apatia. Odwiedzimy go również wtedy, kiedy potrzebujemy diagnozy intelektu, czy osobowości.

      Psychoterapia Poznań – pomoc na długim dystansie

      Psychoterapeuta Poznań to profesjonalista, który może, ale nie musi być psychologiem. Zajmuje się przede wszystkim długoterminową terapią, która ma na celu zmianę w funkcjonowaniu osoby zgłaszającej się po pomoc. Czas kontynuowania takiej terapii jest bardzo różny – może trwać od kilku sesji do nawet kilku lat. Psychoterapeuta zajmuje się „przepracowaniem” depresji, zachowań kompulsywno -obsesyjnych, natręctw, zaburzeniami odżywiania i snu. W połączeniu z leczeniem farmakologicznym zaleconym przez lekarza psychiatrę, psychoterapeuta Poznań pomaga także w walce z nałogami.

      Nie wstydź się prosić o pomoc – samemu trudno pokonać demony!

      Każdy w życiu doświadcza trudnych sytuacji. Nie każdy umie sobie z nimi poradzić. Odejście bliskiej osoby, rozwód, samotność, czy zawiedzione nadzieje. Bywa, że smutek, czy inne niepozytywne emocje nie pozwalają nam na normalną egzystencję. Czasami sami nie dostrzegamy naszej apatii, a jest ona wyraźna dla bliskich. Posłuchajmy wtedy ich rad i udajmy się do specjalisty! Psychoterapeuta Poznań to nie żadna ujma, to lekarz, który ukoi naszą „duszę”. Po co samemu się męczyć, skoro on zna techniki, które wspomogą nasze funkcjonowanie i poprawią jakość życia.

      W Ośrodku Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic pomagamy osobom odzyskać równowagę i spokój. Zapraszamy wszystkich, którzy znajdują się w trudnej chwili i nie chcą pogrążyć się całkowicie w marazmie. Zespół naszych wykwalifikowanych specjalistów zajmie się Tobą, z życzliwością i pełnym zrozumieniem podchodząc do Twojego problemu. Pamiętaj – nie jesteś sam!

      Zadzwoń lub przyjdź do nas osobiście! Psycholog Poznań, czy psychoterapeuta – przywróci na powrót uśmiech na Twojej twarzy! Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej pomocy!

      Przeczytaj również:

      1. Diagnoza zaburzeń osobowości w oparciu o ICD-11 – Artykuł opisujący sposób diagnozy zaburzeń osobowości wg najnowszej klasyfikacji WHO.
      2. Odporne na psychoterapię i farmakoterapię objawy lękowe – Niektóre objawy lękowe wydają się być bardzo uporczywe a skuteczne zazwyczaj leczenie objawowe lub psychoterapia nie dają efektów. Dlaczego objaw lękowy może być odporny na psychoterapię?
      3. Jak wygląda pierwsza wizyta u psychoterapeuty?
      4. FAQ – odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z psychoterapią w naszym Ośrodku.
      5. Jak zachęcić bliską osobę do podjęcia terapii – krótki poradnik dla bliskich, którzy martwią się o stan członków swojej rodziny lub przyjaciół i chcieliby ich namówić na psychoterapię.

      Related Posts