Style Sampler

Layout Style

Patterns for Boxed Mode

Backgrounds for Boxed Mode

All fields are required.

Close Appointment form

   Zespół Aspergera u dorosłych – psychoterapia Poznań

   • Home
   • Zespół Aspergera u dorosłych – psychoterapia Poznań
   Zespół Aspergera u dorosłych – psychoterapia Poznań

   No Comments

   Zespół Aspergera to zaburzenie w spektrum autyzmu, które najczęściej kojarzymy z dziećmi. Warto wiedzieć, że zespół Aspergera nie mija z wiekiem, nie można z niego wyrosnąć, co więcej – zdarza się, że dopiero u osób dorosłych zostaje zdiagnozowany. Jeśli podejrzewasz, że problemy Twoje lub bliskiej Ci osoby wynikają z zespołu Aspergera, psychoterapia Poznań postawi diagnozę.

   Psychoterapia Poznań i rozpoznawanie zespołu Aspergera u dorosłych

   Zespół Aspergera został po raz pierwszy zdiagnozowany w 1944, a terminu „zespół Aspergera” użyto po raz pierwszy prawie 40 lat później. Jak łatwo się domyślić, zaburzenie nie zaczęło istnieć dopiero wtedy. A rozpowszechnienie się terminu i wiedzy o objawach nie przebiegało błyskawicznie. Diagnozowanie zespołu Aspergera to kwestia ostatnich dekad. Stąd osoby urodzone wcześniej mogły nie być świadome przyczyn swoich problemów. Dziś dysponujemy już zupełnie inną wiedzą medyczną niż dawniej, dlatego rozpoznawanie zaburzeń tego typu jest możliwe, a łagodzenie ich objawów zapewnia psychoterapia Poznań.

   Zespół Aspergera u dorosłych – ludzie „nie stąd”

   Objawy zespołu Aspergera u dorosłych są znacznie łagodniejsze niż u dzieci, ponieważ osoba dorosła nabyła już pewnych umiejętności społecznych. Pomimo tego, że najczęściej sprawiało jej to ogromny problem i przysparzało dużo negatywnych emocji. Takiej osobie wciąż kontakty międzyludzkie sprawiają trudność, niechętnie zawiera nowe relacje, wydaje się być wyobcowana i „nie stąd”. Nie rozumie i nie praktykuje ustalonych kodów zachowań społecznych. Choć dorośli przeszli już pewną drogę, psychoterapia Poznań jest w stanie pomóc w dalszym łagodzeniu objawów zespołu Aspergera i wskazać drogę dalszego rozwoju.

   Psychoterapia Poznań pozwala zrozumieć siebie

   Nawiązanie bliższych relacji i stworzenie związku bywa niemożliwe. Nie dzieje się tak dlatego, że osoba z zespołem Aspergera tego nie chce, czy też jest niezdolna do samodzielnego życie. To dzieje się dlatego, że udzie, do których chciałaby się zbliżyć, negatywnie na nią reagują. Z czasem pogłębia to izolację, brak wiary w siebie i prowadzi do depresji. Osoby dorosłe, u których zdiagnozowano Aspergera, często wspominają odrzucenie, obraźliwe przezwiska i samotność, które towarzyszą im właściwie przez całe życie. Szczególnie w szkole brakowało im przyjaciół, a nauczyciele traktowali ich jak krnąbrnych i problematycznych uczniów. Jeśli rozpoznajesz tu swoją historię, psychoterapia Poznań postawi diagnozę, pomoże zrozumieć siebie i podejmie specjalistyczne leczenie, w przypadku, gdy wystąpiła depresja.

   Zestaw wyjątkowych cech

   Ludzie z zespołem Aspergera to pasjonaci – często znajdują sobie hobby, zainteresowanie, które stają się całym ich światem. Z tego też powodu są w stanie osiągnąć doskonałe wyniki w wąskiej dziedzinie. Znane osoby z zespołem Aspergera to np. Leo Messi, Izaak Newton czy  Steve Jobs. Dorośli często zakładają własne firmy, bo praca w zespole jest dla nich uciążliwa. Poza tym są bardzo dokładni i skrupulatni, można na nich polegać. Mają też bardzo ciekawe osobowości i najczęściej potrafią się odwdzięczyć, jeśli ktoś poświęci im czas i zechce nawiązać bliższą relację.

   Psychoterapia Poznań diagnozuje i prowadzi

   Psychoterapeuta Poznań stwierdzi, czy podejrzenie zespołu Aspergera jest słuszne. Wiele osób po usłyszeniu, że od urodzenia cierpi na to zaburzenie, czuje wielką ulgę. Wreszcie mogą zrozumieć swoje reakcje, zachowanie, uczucia. Dobry psychoterapeuta Poznań nie tylko postawi diagnozę. Wskaże też, jakie kroki podjąć w przyszłości, by zniwelować poczucie wyobcowania w społeczeństwie. Jedną z metod jest terapia poznawczo-behawioralna. Pozwala ona na zmianę w błędnym obrazie samego siebie i otoczenia, a przez to prowadzi do lepszego kontrolowania emocji i poprawy jakości życia.

   1
   • Share This

   About the author

   Submit a comment

   Your email address will not be published. Required fields are marked *

   Leave a Reply

   You may use these HTML tags and attributes:

   <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>