Style Sampler

Layout Style

Patterns for Boxed Mode

Backgrounds for Boxed Mode

All fields are required.

Close Appointment form

      Psychoterapeuta, czy psycholog Poznań lepszym rozwiązaniem?

      • Home
      • Psychoterapeuta, czy psycholog Poznań lepszym rozwiązaniem?
      Psychoterapeuta, czy psycholog Poznań lepszym rozwiązaniem?

      Nie zawsze nasze sprawy układają się tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Kiedy znajdujesz się na życiowym zakręcie, bądź spotkało Cię jakieś traumatyczne przeżycie i nie umiesz sobie z nimi poradzić, warto skorzystać z pomocy specjalisty. Psycholog Poznań powinien być pierwszą osobą, do której skierujesz swoje kroki. Nie tylko wysłucha Cię uważnie, ale wskaże także możliwości rozwiązania problemu.

      W czym pomoże dobry psycholog Poznań?

      Psychologiem zostaje osoba, która skończyła pięcioletnie studia kierunkowe. Posiada szerokie kompetencje – korzysta z koncepcji psychologicznych, narzędzi psychometrycznych, a także przeprowadza testy psychologiczne. W zakresie uprawnień tego specjalisty leży również wystawianie opinii i zaświadczeń, a przede wszystkim stawianie diagnozy. Doradza on w różnych sferach życia np. w wychowywaniu dzieci i młodzieży, w biznesie czy resocjalizacji osobom mających problemy z adaptacją społeczną. W razie potrzeby kieruje do psychoterapeuty lub psychiatry. Nie może jednak wystawiać recept i zlecać przyjmowania leków. Jest pierwszym krokiem do uzyskania pomocy.

      Jakie kompetencje posiada psychoterapeuta Poznań?

      Żeby zostać wykwalifikowanym psychoterapeutą niekoniecznie trzeba być psychologiem z wykształcenia. Trzeba mieć ukończone studia wyższe, a oprócz tego czteroletnią szkołę psychoterapeutyczną. Podczas nauki w tej szkole, każdy uczestnik przechodzi własną psychoterapię, ponieważ jego życie prywatne nie może mieć wpływu na relację z pacjentem oraz pomoc mu udzielaną. Ponadto, w czasie trwania całej kariery zawodowej, psychoterapeuta Poznań poddawany jest superwizji, która ma na celu omówienie prowadzonych terapii. Kiedy możemy skorzystać z pomocy terapeuty? Przede wszystkim, gdy mamy zdiagnozowane przez psychologa Poznań lub przypuszczamy, że cierpimy na jakieś zaburzenie. Także depresja, zachowania obsesyjno-kompulsywne, stres pourazowy, czy traumatyczne przeżycia są przesłanką do podjęcia terapii.

      Psycholog Poznań i psychoterapeuta stoją po Twojej stronie!

      Kiedy czujesz, że nie radzisz sobie z codziennym życiem, nie potrafisz porozumieć się ze swoim otoczeniem, przechodzisz kryzys, z którym nie potrafisz sobie poradzić, powinieneś pomyśleć o specjalistycznej pomocy. Wtedy właśnie najlepiej udać się do psychologa, który wskaże, jaka forma pomocy byłaby dla Ciebie najkorzystniejsza. Być może zaleci Ci terapię, która to pomoc jest długoterminowa i polega na regularnych spotkaniach. Najważniejsze jest, żeby samemu podjąć decyzję o podjęciu terapii. Tylko wtedy możliwe jest pełne zaangażowanie w trakcie jej trwania. Psychoterapia może być stosowana jako metoda leczenia.

      Zarówno psycholog Poznań, jak i psychoterapeuta głównie zajmują się pomocą innym, choć każdy z nich zajmuje się odmiennymi problemami. Potrzebne wsparcie zostaje również udzielone w różny sposób. Wybór specjalisty, który posiada odpowiednie kompetencje oraz doświadczenie to pierwszy krok do polepszenia jakości swojego życia.

      Skorzystaj z naszej pomocy!

      W naszej placówce pracują specjaliści, których wyróżnia – oprócz doskonałych kwalifikacji i doświadczenia – ogromna doza empatii skierowanej do pacjentów. Możesz zawsze liczyć na pomoc i wsparcie w dojściu do równowagi psychicznej otoczony życzliwą atmosferą. Nie wahaj się więc dłużej i zgłoś się do nas! Najważniejszy pierwszy krok, czyli skontaktowanie się z nami! Przekonasz się, że warto! Serdecznie zapraszamy!

      Przeczytaj również:

      1. Diagnoza zaburzeń osobowości w oparciu o ICD-11 – Artykuł opisujący sposób diagnozy zaburzeń osobowości wg najnowszej klasyfikacji WHO.
      2. Odporne na psychoterapię i farmakoterapię objawy lękowe – Niektóre objawy lękowe wydają się być bardzo uporczywe a skuteczne zazwyczaj leczenie objawowe lub psychoterapia nie dają efektów. Dlaczego objaw lękowy może być odporny na psychoterapię?
      3. Jak wygląda pierwsza wizyta u psychoterapeuty?
      4. FAQ – odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z psychoterapią w naszym Ośrodku.
      5. Jak zachęcić bliską osobę do podjęcia terapii – krótki poradnik dla bliskich, którzy martwią się o stan członków swojej rodziny lub przyjaciół i chcieliby ich namówić na psychoterapię.

      Related Posts