Style Sampler

Layout Style

Patterns for Boxed Mode

Backgrounds for Boxed Mode

All fields are required.

Close Appointment form

   Dobry psycholog, psychoterapeuta – Poznań kolebką najlepszych specjalistów

   • Home
   • Dobry psycholog, psychoterapeuta – Poznań kolebką najlepszych specjalistów
   Dobry psycholog, psychoterapeuta – Poznań kolebką najlepszych specjalistów

   No Comments

   Bez wątpienia, w przypadku jakichkolwiek schorzeń osobowości lub nerwicy, potrzebna jest pomoc specjalisty. Jednak należy pamiętać, że poszczególne problemy natury psychicznej wymagają indywidualnego podejścia i szczególnego prowadzenia. Dlatego warto wybrać psychologa lub psychoterapeutę, który specjalizuje się w konkretnej dziedzinie. Na szczęście w Poznaniu można znaleźć jednych z najlepszych.

   Jakie są specjalizacje psychologa czy psychoterapeuty?

   Psychologia zna zróżnicowane schorzenia czy też problemy psychiczne. Chcąc je wyleczyć należy skorzystać z pomoc odpowiednio wyspecjalizowanego psychiatry lub psychologa. W tym celu warto zacząć od wyszczególnienia najczęstszych klasyfikacji, i doborze odpowiedniego terapeuty.

   Psychoterapia indywidualna

   Jak sama nazwa mówi, są to spotkania tylko we dwoje, czyli pacjenta i specjalisty. To bardzo ważna kategoria, ponieważ podczas takich indywidualnych rozmów tworzy się więź uczuciowa. Związana jest z pełnieniem wyznaczonych ról, które mają za zadanie osiągnięcie wspólnego celu, wyleczeniu schorzeń. W ten sposób terapeuta staje się oparciem emocjonalnym dla pacjenta, a tym samym zyskuje status jego przewodnika przez całą terapię.

   Dla większości pacjentów istotne jest uzyskanie poczucia, że przy pomocy terapeuty są w stanie poradzić sobie ze swoimi cierpieniami, lękami, problemami. Do zwierzenia swoich skrywanych lęków dojść może właśnie tylko podczas indywidualnych spotkań. Jest to czasochłonny proces, dlatego tym bardziej warto wybrać do tego odpowiedniego psychoterapeutę.

   Psychoterapia dzieci i młodzieży

   Niestety coraz częściej z problemami osobowości, czy nerwicami borykają się coraz młodsze osoby, niekiedy nawet dzieci. Ze względu na to, że pacjenci znajdują się w okresie intensywnego rozwoju i podwyższonej wrażliwości ze względu na wiek, wymagają też specjalnego podejścia.

   Z tego względu pierwsze sesje psychoterapii dzieci i młodzieży służą dokładnemu rozeznaniu trudności, z jakimi się borykają. To też czas na poznanie aktualnej i przeszłej sytuacji życiowej pacjenta, jego planów i zamierzeń.

   Leczenie Uzależnień i Współuzależnień

   Jak wskazuje nazwa, terapeuta specjalizujący się w tej dziedzinie pomaga w wyjściu z uzależnienia. Ta kategoria obejmuje także wspieranie bliskich pacjenta, któzy niejednokrotnie wpadają w współuzależnienie. Tylko kompleksowe działania mogą skutkować pełną satysfakcją, wynikającą z osiągniętego celu, jakim jest pozbycie się uzależnień.

   Konsultacja seksuologiczna

   Krótko mówiąc, jest to spotkanie z psychologiem – seksuologiem, przeznaczone dla osób doświadczających trudności w sferze seksualności. Konsultacje mogą odbywać się w parach lub indywidualnie. Terapia z seksuologiem dotyczy m.in. takich problemów, jak:

   • zaburzenia erekcji,
   • wytrysk przedwczesny lub opóźniony,
   • hiperseksualność (nadmierny popęd seksualny),
   • zaburzenia orgazmu, czyli anorgazmia,
   • obniżone libido,
   • awersja do seksu i czynności o charakterze seksualnym (nie jest to odpowiednik aseksualizmu),
   • dyskomfort podczas współżycia,
   • pochwica – uniemożliwienie penetracji przez mimowolny skurcz mięśni wejścia do pochwy,
   • niesatysfakcjonujące współżycie, które negatywnie rzutuje na związek.

   Terapia dla par i małżeństw

   Podczas tego typu spotkań pacjenci mają możliwość skonsultowania swoich problemów związanych z ich związkiem. Niejednokrotnie terapia ta łączy się z pomocą seksuologa, co zapewnia kompleksowe leczenie.

   Dobry psychoterapeuta, psycholog Poznań – kogo wybrać?

   Powyższe, najbardziej znane i powszechne klasyfikacje zostały stworzone, aby leczenie poszczególnych schorzeń było na optymalnym poziomie. W tym celu potrzebny jest też odpowiedni specjalista, który posiada umiejętności skoncentrowane na danej kategorii.

   Nie od dziś znana jest opinia, że w Poznaniu znajdują się jedni z najlepszych psychologów i psychoterapeutów w poszczególnych specjalizacjach. Oto oni:

   • mgr. Wiktoria Buta – Psychoterapia Indywidualna,
   • mgr. Sandra Półtorak – Psychoterapia Indywidualna, Psychoterapia Młodzieży,
   • mgr. Monika Głowacka-Abdalla – Psychoterapia Indywidualna, Leczenie Uzależnień i Współuzależnień,
   • mgr. Jakub Bętkowski – Psychoterapia Indywidualna, Psychoterapia Młodzieży,
   • mgr. Radosław Specjalski – Psychoterapia Indywidualna, Konsultacje seksuologiczne, Konsultacje Par i Małżeństw, Psychoterapia Młodzieży,
   • mgr. Iza Nędza – Psychoterapia Indywidualna, Psychoterapia Dzieci i Młodzieży, Konsultacje Par i Małżeństw.

   Każdy z nich jest szanowanym i polecanym specjalistom w swojej dziedzinie. W celu umówienia wizyty z wybranym psychoterapeutom lub psychologiem zapraszamy do kontaktu: https://leczenieosobowosci.pl/kontakt/

   • Share This

   About the author

   Submit a comment

   Your email address will not be published. Required fields are marked *

   Leave a Reply

   You may use these HTML tags and attributes:

   <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>