Style Sampler

Layout Style

Patterns for Boxed Mode

Backgrounds for Boxed Mode

All fields are required.

Close Appointment form

   Seksuolog Poznań – kiedy warto wybrać się na konsultację?

   • Home
   • Seksuolog Poznań – kiedy warto wybrać się na konsultację?
   Seksuolog Poznań – kiedy warto wybrać się na konsultację?

   Seksualność jest niezwykle istotną sferą życia człowieka, mającą wpływ na jego funkcjonowanie w wielu obszarach, nie tylko związanych bezpośrednio z realizacją seksualną. Ciągle jednak pozostaje tematem tabu. Tymczasem seksuolog Poznań dla wielu par niezadowolonych ze swojego życia erotycznego może być szansą na uniknięcie poważnego kryzysu. Zaniedbanie tej sfery może mieć jednak wiele negatywnych konsekwencji nie tylko dla naszego dobrostanu, ale i dla relacji partnerskiej.

   Lekarz – seksuolog, a seksuolog – psychoterapeuta Poznań – na czym polega różnica?

   Seksuolog to specjalista, który pracuje z osobami doświadczającymi problemy z różnymi aspektami życia seksualnego. Może to być tożsamość płciowa, orientacja, czy preferencje seksualne. Seksuolog Poznań zajmuje się również problemami związanymi bezpośrednio z aktywnością i ekspresją seksualną, a także udziela wskazówek rodzicom odnośnie prawidłowego i nieprawidłowego rozwoju seksualnego dzieci i młodzieży. Seksuologiem zostaje najczęściej lekarz po ginekologii, urologii, czy psychiatrii. Seksuologiem może również zostać psycholog, pod warunkiem ukończenia studiów uzupełniających i uzyskanie uprawnień do wykonywania zawodu
   Ginekolog-seksuolog może przepisać leki, poprosić pacjenta, by się rozebrał i zbadać go. Nie należy to zaś do kompetencji psychologa-seksuologa, który z kolei może prowadzić terapię z użyciem testów psychologicznych. Najczęściej już przy pierwszej wizycie, po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu, okazuje się, czy trzeba wdrożyć leczenie farmakologiczne, czy wystarczy psychoterapia Poznań.

   Kiedy zwrócić się po pomoc do seksuologa?

   Do tego specjalisty mogą zgłaszać się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Bardzo często prowadzi się terapię dla obojga partnerów, ponieważ większość problemów wiąże się z trudnościami w komunikacji, a wina rzadko leży po jednej stronie. Zaburzenia seksualne mogą mieć różną naturę – zarówno fizjologiczną, jak i psychiczną, a często te obszary wpływają na siebie wzajemnie. W razie przeciągających się problemów, warto odsunąć na bok uprzedzenia i wstyd i udać się do specjalisty po pomoc. Seksuolog Poznań jest takim samym lekarzem, jak każdy inny, a życie erotyczne – naturalną potrzebą każdego człowieka. Problem, niezależnie od tego, czy ma podłoże fizyczne, czy psychiczne, nie rozwiąże się sam. W razie kłopotów związanych z fizjologicznym wymiarem seksu, najlepiej udać się do lekarza seksuologa. Natomiast jeśli potrzebujemy wsparcia terapeutycznego możemy wybrać się do seksuologa klinicznego, psychoseksuologa, coacha seksuologicznego, czy też edukatora seksualnego. Wszyscy oni są przygotowani do prowadzenia psychoterapii seksualnej.

   Seksuolog Poznań – jak przebiega wizyta?

   Lekarz seksuolog ma prawo do badania ciała, dotykania go i oglądania. Ale zawsze powinien poinformować pacjenta, co zamierza zrobić i jak przebiega badanie. Zupełnie inaczej sprawa wygląda w przypadku seksuologów zajmujących się terapią – absolutnie nie mają prawa dotykać pacjenta! Ani prosić go o rozebranie, czy pokazanie ciała. Seksuolog przeprowadzi fachową diagnostykę, która pozwoli wykluczyć poważne schorzenia natury medycznej, np. raka jądra. Podczas pierwszej wizyty lekarz zadaje szereg pytań: niektóre z nich są bardzo intymne, inne nie dotyczą bezpośrednio współżycia.
   Długość terapii zależy od tego, w jakim nurcie i jakimi sposobami pracuje dany psychoterapeuta Poznań. Przy głębszych problemach związanych z intymnością, fizyczną bliskością na tle nadużyć seksualnych trzeba się liczyć z tym, że może potrwać dłużej. Zdarza się, że wystarczy jedna bądź kilka konsultacji u specjalisty, aby uzyskać odpowiedź na nurtujące pytanie, czy też uzyskać wskazówki, jakie kroki podjąć w następnej kolejności.

   Należy pamiętać, że podstawą wizyty u specjalisty jest szczerość – bez niej, bez otwartości trudno liczyć na postawienie właściwej diagnozy, a co za tym idzie, na rozwiązanie problemu.

   Ośrodek Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic zaprasza!

   W naszej placówce uzyskasz wsparcie wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy zajmują się nie tylko z problemami w sferze seksualnej, ale także leczeniem depresji i uzależnień. Psychoterapia młodzieży Poznań, a także psychoterapia dzieci Poznań leżą w zakresie naszej oferty. Jeśli więc czujesz się niepewnie, dotknęły Ciebie, lub Twoich bliskich niepowodzenia, przyjdź do nas! Oferujemy rzetelne, empatyczne wsparcie w trudnych momentach życiowych. Pamiętaj, nie jesteś sam ze swoim problemem! Skontaktuj się z nami – zapraszamy!

   Przeczytaj również:

   1. Diagnoza zaburzeń osobowości w oparciu o ICD-11 – Artykuł opisujący sposób diagnozy zaburzeń osobowości wg najnowszej klasyfikacji WHO.
   2. Odporne na psychoterapię i farmakoterapię objawy lękowe – Niektóre objawy lękowe wydają się być bardzo uporczywe a skuteczne zazwyczaj leczenie objawowe lub psychoterapia nie dają efektów. Dlaczego objaw lękowy może być odporny na psychoterapię?
   3. Jak wygląda pierwsza wizyta u psychoterapeuty?
   4. FAQ – odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z psychoterapią w naszym Ośrodku.
   5. Jak zachęcić bliską osobę do podjęcia terapii – krótki poradnik dla bliskich, którzy martwią się o stan członków swojej rodziny lub przyjaciół i chcieliby ich namówić na psychoterapię.

   Related Posts