Style Sampler

Layout Style

Patterns for Boxed Mode

Backgrounds for Boxed Mode

All fields are required.

Close Appointment form

   W wypaleniu zawodowym pomoże Ci psycholog Poznań

   • Home
   • W wypaleniu zawodowym pomoże Ci psycholog Poznań
   W wypaleniu zawodowym pomoże Ci psycholog Poznań

   O wypaleniu zawodowym mówimy wtedy, kiedy praca, którą dotąd wykonywaliśmy z satysfakcją przestaje sprawiać nam przyjemność, staje się coraz bardziej męcząca, zniechęcająca i powoduje wyczerpanie fizyczne i psychiczne. Przyczyną wypalenia zawodowego zwykle jest długotrwały, przewlekły stres, który skutkuje zmęczeniem psychicznym i fizycznym. Psycholog Poznań może pomóc, jeśli zawiodły Cię inne sposoby radzenia sobie z tym stresem.

   Jakie są przyczyny wypalenia zawodowego?

   Długotrwały stres to element kluczowy syndromu wypalenia zawodowego. Jednak nie jedyny. Permanentny brak czasu na odpoczynek, nadmiar obowiązków w pracy, a także złe relacje z przełożonymi i współpracownikami sprawiają, że stajemy się podenerwowani i zestresowani. Jak dodaje dobry psycholog Poznań, brak umiejętności rozładowywania stresu i łagodzenia jego skutków, powoduje przeciążenie układu nerwowego. W efekcie wypalenie zawodowe znacząco obniża wydajność, sprawia że opuszczamy kolejne dni w pracy, a z czasem całkowicie z niej rezygnujemy. Osoby dotknięte tym syndromem chętnie sięgają po alkohol lub narkotyki, chcąc w ten sposób “zagłuszyć” problemy.

   Czym się objawia wypalenie zawodowe?

   Bywają różne symptomy tej przypadłości. Najczęstsze z nich to:

   • Kłopoty ze snem
   • Brak satysfakcji z pracy
   • Przepracowanie i ciągłe poczucie zmęczenia
   • Unikanie kontaktu z przełożonymi i współpracownikami
   • Niskie poczucie własnej wartości
   • Wahanie nastroju i poczucie bezsensu
   • Zwiększona skłonność do używek i problemy zdrowotne

   Osoba dotknięta wypaleniem zawodowym niechętnie chodzi do pracy, nie wykonuje swoich obowiązków z dotychczasowym zaangażowaniem, a jej relacje ze współpracownikami pogarszają się.

   Psychoterapeuta Poznań radzi, jak zapobiegać temu zjawisku?

   Wypalenie zawodowe może dotyczyć wszystkich, jednak najbardziej narażone są osoby mające w pracę związaną z kontaktem z innymi ludźmi. Przede wszystkim nauczyciele, psycholodzy, lekarze, pielęgniarki, czy pracownicy socjalni. Wiek, kiedy taki stan się pojawia, nieustannie się obniża, jak dodaje psycholog Poznań. Mówi się już dzisiaj nawet o 20-kilkulatkach z syndromem wypalenia zawodowego. Warto mu zapobiegać, zanim się pojawi. Najlepszą metodą jest regularne uczestniczenie w zajęciach skrajnie odmiennych od tych, które wykonujemy w pracy zawodowej. Może to być medytacja, taniec, śpiew, a także uprawianie sportu. Chodzi o to, żeby na jakiś czas w ciągu dnia zapomnieć o problemach zawodowych i po prostu cieszyć się życiem.

   Jeśli wypalenie zawodowe jednak już się pojawi, warto odwiedzić specjalistę, który wskaże techniki relaksacyjne i łagodzące skutki stresu. Czasem pomocna może się okazać psychoterapia Poznań. W niektórych przypadkach sprawdza się czasowa zmiana zajęcia.

   Psycholog Poznań pomoże także w innych kryzysowych sytuacjach

   Ośrodek Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic zaprasza wszystkich tych, którzy nie radzą sobie z problemami. Wypalenie zawodowe, kryzys w związku, czy natręctwa – zajmiemy się nimi profesjonalnie. Naszym specjalistom możesz w pełni zaufać. Zajmujemy się psychoterapią indywidualną dorosłych, dzieci i młodzieży. Prowadzimy także konsultacje seksuologiczne oraz terapię dla par. W zakresie naszych kompetencji leży również leczenie uzależnień oraz leczenie depresji Poznań. Zaufaj naszym kwalifikacjom i doświadczeniu. Nie dręcz się dłużej – skontaktuj się z nami jak najszybciej! Zapraszamy!

   Przeczytaj również:

   1. Diagnoza zaburzeń osobowości w oparciu o ICD-11 – Artykuł opisujący sposób diagnozy zaburzeń osobowości wg najnowszej klasyfikacji WHO.
   2. Odporne na psychoterapię i farmakoterapię objawy lękowe – Niektóre objawy lękowe wydają się być bardzo uporczywe a skuteczne zazwyczaj leczenie objawowe lub psychoterapia nie dają efektów. Dlaczego objaw lękowy może być odporny na psychoterapię?
   3. Jak wygląda pierwsza wizyta u psychoterapeuty?
   4. FAQ – odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z psychoterapią w naszym Ośrodku.
   5. Jak zachęcić bliską osobę do podjęcia terapii – krótki poradnik dla bliskich, którzy martwią się o stan członków swojej rodziny lub przyjaciół i chcieliby ich namówić na psychoterapię.

   Related Posts