Style Sampler

Layout Style

Patterns for Boxed Mode

Backgrounds for Boxed Mode

All fields are required.

Close Appointment form

   Psychoterapeuta Poznań – jak wygląda pierwsze spotkanie?

   • Home
   • Psychoterapeuta Poznań – jak wygląda pierwsze spotkanie?
   Psychoterapeuta Poznań – jak wygląda pierwsze spotkanie?

   No Comments

   Psychoterapeuta Poznań jest specjalistą, który posiada odpowiednią wiedzę, kwalifikacje i uprawnienia pozwalające na leczenie, rehabilitacje oraz profilaktykę zaburzeń psychicznych. Robi to za pomocą wybranych metod terapeutycznych. Prowadzi on psychoterapie swoich pacjentów i spotyka się z nimi regularnie. Pierwsza wizyta jest dla wielu ludzi stresująca, ponieważ nie wiedzą, czego mogą się spodziewać. Warto więc znać pewien powtarzalny schemat, który przedstawiamy poniżej.

   Psychoterapeuta Poznań – pierwsza wizyta

   Pierwszego spotkania z psychoterapeutą nie można jeszcze nazwać psychoterapią. Ma ono jednak wyjątkowy charakter i jest bardzo ważne dla dalszej współpracy. Specjalista, którego wybrałeś, przeprowadzi z Tobą wywiad, aby poznać Ciebie, Twoje oczekiwania i zweryfikować problem. Istnieje duża szansa na to, że po wyjściu z gabinetu poczujesz choćby chwilową ulgę. Z doświadczenia wiemy, że o wiele łatwiej jest otworzyć się przed ludźmi, których nie znamy. Jeśli naszym rozmówcom nie jest ktoś bliski, obawa o odrzucenie lub niezrozumienie zwykle jest o wiele mniejsza.

   Pierwsze spotkanie jest bardzo ważne

   Psychoterapia w Poznaniu, Rzeszowie, Krakowie czy jakimkolwiek innym mieście rozpoczyna się od wstępnej konsultacji. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, jej celem jest przede wszystkim dokonanie diagnozy. Psychoterapeuta Poznań bada więc podłoże problemu i sprawdza, czy forma pomocy, jaką może zaoferować będzie odpowiednia dla danego dla pacjenta. Jeśli okaże się, że pojawiające się dolegliwości mają podłoże somatyczne, skieruje Cię do odpowiedniego specjalisty. Może to być np. seksuolog Poznań, psychiatra, endokrynolog lub inny lekarz, który może rozpoznać choroby oddziałujące na Twój stan psychiczny. Jednak w wielu przypadkach (nowotwór, depresja) współpraca z psychoterapeutą ma bardzo korzystny wpływ na stan pacjenta.

   Jak wygląda przebieg konsultacji?

   Konsultacje zwykle udaje się przeprowadzić w czasie jednego spotkania, ale jeśli problem jest wyjątkowo złożony lub wymaga tego stan czy wygoda pacjenta mogą zostać rozłożone nawet na kilka sesji. W czasie ich trwania psychoterapeuta Poznań gromadzi potrzebne informacje. To on rozpocznie rozmowę, dlatego nie musisz się obawiać, że nie będziesz wiedział co powiedzieć. Na początku może Ci zadawać konkretne pytania lub poprosić o przedstawienie swojego problemu. Jest to zależne od nurtu, jaki reprezentuje. Jeśli chcesz, aby psychoterapia Poznań była skuteczna, nie możesz kłamać ani zatajać żadnych informacji. Przyjmowane leki, używki, Twoje lęki i zahamowania, a także myśli lub próby samobójcze – wiadomość o nich jest bardzo ważna i nie może być pominięta.

   Konsultacje z psychoterapeuta Poznań – wstęp do współpracy lub kierunkowskaz do dalszych działań

   Dobrze poprowadzone konsultacje są okazją do zweryfikowania wyobrażeń oraz oczekiwań dotyczących psychoterapii. W ich trakcie można także przekonać się, czy wybrana modalność psychoterapeutyczna jest odpowiednia. Podczas pierwszego spotkania możesz również przekonać się, w jaki sposób czujesz się podczas rozmowy z psychoterapeutą Poznań. Szczera relacja i zaufanie są bardzo ważne, dlatego należy je budować już od samego początku.

   Jeśli zastanawiasz się, czy psychoterapia Poznań może być dla Ciebie pomocna, umów się na konsultacje w Ośrodku Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic. W skład naszej kadry chodzi wielu specjalistów. Zadzwoń lub skorzystaj z formularza kontaktowego na portalu ZnanyLekarz. Zapraszamy!

   • Share This

   About the author

   Submit a comment

   Your email address will not be published. Required fields are marked *

   Leave a Reply

   You may use these HTML tags and attributes:

   <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>