Style Sampler

Layout Style

Patterns for Boxed Mode

Backgrounds for Boxed Mode

All fields are required.

Close Appointment form

Psychoterapia Poznań sposobem na lepsze relacje w związku

  • Home
  • Psychoterapia Poznań sposobem na lepsze relacje w związku
Psychoterapia Poznań sposobem na lepsze relacje w związku

No Comments

Każda para w jakimś momencie swojego stażu przezywa kryzys. Przyczyny bywają różne: narodziny dziecka, zdrada, zazdrość, poprzednie związki. Kiedy rozmowy nie przynoszą spodziewanych efektów lub każda wymiana zdań kończy się kłótnią, warto zwrócić się po pomoc do specjalisty. Psychoterapia Poznań oferuje konsultacje dla par, które pomogą spojrzeć na nasz związek z innej perspektywy.

Psycholog Poznań „ na zimno” oceni sytuację

Pierwsze konsultacje służą przyjrzeniu się motywacji i celom pary oraz poszczególnych partnerów. Mają je wspierać w przezwyciężaniu wszelkich trudności, jakie napotykają w swoim codziennym funkcjonowaniu. Podczas tych pierwszych spotkań psychoterapeuta Poznań poznaje zarówno parę, jak i problem, z którym się ona zgłasza. Należy pamiętać, że terapeuta pozostaje neutralny, nie ocenia, pilnuje, aby podczas sesji nie doszło do sytuacji konfliktowej. Po początkowych wspólnych spotkaniach następuje rozdzielenie partnerów i przydzielenie im indywidualnych terapeutów.

Psychoterapia Poznań – kiedy się na nią zdecydować?

Najczęściej pary zgłaszają się na terapię, kiedy są zmęczeni sytuacją, która panuje między nimi, grozi im rozpad związku/małżeństwa, a sami nie potrafią sobie poradzić już z kryzysem. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być wiele czynników:

  • przeszłość (dawne związki, traumy, wydarzenia mogą mieć znaczący wpływ, na jakość obecnego związku)
  • nadmierna zazdrość
  • narodziny dziecka ( trudności w odnalezieniu się w nowej roli)
  • brak komunikacji
  • wzrost obojętności
  • oziębłość seksualna

Celem konsultacji par jest omówienie i nazwanie problemów w związku. Psychoterapeuta Poznań nie uznaje za zasadne, aby celem konsultacji miało być utrzymanie ciągłości związku. Decyzja o rozstaniu lub kontynuowaniu związku jest indywidualną decyzją każdego z partnerów.

Sesje terapeutyczne dla par – na czym polegają?

Do każdej pary psychoterapeuta Poznań podchodzi indywidualnie. Sesje opierają się głównie na dialogu, podczas którego partnerzy z pomocą terapeuty szukają przyczyn problemu, analizują sytuację kryzysową z różnych perspektyw. Odkrywają motywację do zmiany i wytyczają cel, jaki ma zostać osiągnięty podczas terapii. Psychoterapia Poznań dla Par trwa 90 minut. Na każdym spotkaniu obecni są obydwoje partnerzy. Uznajemy, że sesje pod nieobecność jednego z partnerów nie mogą się odbyć, podobnie jak niemożliwy jest wcześniejszy kontakt osobisty jednego z partnerów z terapeutą. Mogłoby to negatywnie wpłynąć na neutralność psychoterapeuty i tworzyć trudną pod względem etyki i poufności sytuację.

Oprócz rozmowy, psycholog Poznań może wprowadzać na sesje ćwiczenia, które mają na celu zmianę pewnych zachowań, czy przekonań niesłużących tej parze. Warsztaty służą również polepszaniu wzajemnej komunikacji oraz dostrzeganiu pozytywnych cech u partnera, jego potrzeb i oczekiwań.

Jeśli czujesz, że w twoim związku dzieje się coś niepokojącego, nie możecie dojść do porozumienia, czy borykacie się z innymi problemami, skontaktuj się z nami! Ośrodek Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic pomaga parom wydostać się z kryzysu. Kadra wykwalifikowanych specjalistów pozostaje do Twojej dyspozycji, oferując pomoc w kryzysowej sytuacji. Nie zwlekaj! Zadzwoń już dziś! Czekamy na Ciebie!

  • Share This

About the author

Submit a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>