Style Sampler

Layout Style

Patterns for Boxed Mode

Backgrounds for Boxed Mode

All fields are required.

Close Appointment form

Życie po zdradzie – psychoterapia Poznań

  • Home
  • Życie po zdradzie – psychoterapia Poznań
Życie po zdradzie – psychoterapia Poznań

No Comments

Zdrada przez każdego może być rozumiana inaczej. Według ogólnej definicji jest to świadome złamanie przysięgi lub niedotrzymanie ustalonych wcześniej zasad. Niewierność najbliższej osoby jest bardzo bolesna i często trudno poradzić sobie z nią samemu, dlatego ludzie szukają pomocy u specjalistów. Psychoterapia Poznań jest dużym wsparciem.

Dlaczego on(a) mnie zdradził(a)?

Choć statystyki jasno informują o tym, że zdrada nie jest rzadko spotykanym zjawiskiem, po odkryciu prawdy niemal zawsze towarzyszy duży szok i próba wyparcia. Przez burze uczuć wybija się również pytanie „dlaczego?”. Przyczyn może być sporo. Począwszy od słabego charakteru, nieprzepracowanych problemów w związku a kończąc na chęci przeżycia czegoś nowego i znalezienia odskoczni. W związku z tym, trudno jest stwierdzić w sposób jednoznaczny, co doprowadziło do tej trudnej sytuacji. Potrzebna jest do tego znajomość nie tylko głównych wydarzeń, ale również towarzyszącego im tła oraz ich dokładna analiza. Poszczególne motywy mogą się ze sobą łączyć, a winy można szukać u obu stron (choć niekoniecznie).

Psychoterapia Poznań – jak może mi pomóc?

Zdrada rzuca cień na życie obu stron. Z oczywistych względów osoba zdradzona może odczuwać żal, złość, rozgoryczenie, często pojawia się również zaniżone poczucie własnej wartości. Z kolei partner, który dopuścił się zdrady, zwykle zmaga się z poczuciem winy i świadomością, że jego czyn może być powodem ostatecznego rozpadu związku. Psychoterapia Poznań polega więc w tym przypadku na ratowaniu nadszarpniętej relacji lub próbie poradzenia sobie z własnymi emocjami.

Terapia dla par i małżeństw

Jeżeli pomimo zdrady partnerzy nadal chcą być razem i zależy im na naprawieniu łączącej ich relacji, najlepszym rozwiązaniem jest wspólna terapia (lub konsultacje dla par). Gabinet psychoterapeuty jest neutralnym i bezpiecznym miejscem spotkań. Ponadto rozmowy odbywają się w obecności bezstronnego specjalisty, który często widzi więcej i może zaprezentować swoje obserwacje oraz zaproponować odpowiednie rozwiązania. Wspólne sesje mają na celu m.in. zrozumienie przyczyny zdrady, przepracowanie nagromadzonych problemów, poprawienie wzajemnej komunikacji. Związek jest jak roślina, o którą trzeba systematycznie dbać. Jeśli przestaniemy, istnieje spore ryzyko, że uwiędnie. Podczas terapii nauczycie się, jak pielęgnować swoją relację.

Psychoterapia indywidualna

Jeśli czujesz, że w obecnej chwili nie chcesz lub nie jesteś w stanie wybaczyć zdrady i rozmawiać ze swoim (byłym) partnerem, możesz rozważyć skorzystanie z psychoterapii indywidualnej. Nie każdemu jest ona potrzebna. Pamiętaj jednak, że jeśli poczujesz, że nie masz sił, by uporać się z problemami samodzielnie lub po prostu chcesz sobie ulżyć i potrzebujesz wsparcia, psychoterapeuta Poznań jest odpowiednią osobą. Pozwoli Ci lepiej zrozumieć swoje uczucia, zapanować nad nimi i rozpocząć nowy etap swojego życia.

Psychoterapia Poznań – zawalcz o siebie, zawalczcie o związek

Zdrowy, udany związek jest marzeniem niemal każdego człowieka. Zapewnia poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Dbanie o niego nie zawsze jest jednak proste. Zwłaszcza kiedy władzę nad nim zaczynają przejmować osobiste i zawodowe problemy, złe nawyki, rozpraszacze oraz osoby trzecie. Zdrada w sposób najdotkliwszy burzy wspomniane poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Dlatego też niezależnie od tego, czy związek przetrwa, psychoterapia Poznań pomoże poradzić sobie z problemami. Jeśli potrzebujesz (lub potrzebujecie) pomocy, umów(cie) się na terapię indywidualną lub konsultację dla par.   

  • Share This

About the author

Submit a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>