Często depresją nazywany jest stan smutku i przygnębienia, jednak choroba ta jest znacznie poważniejsza niż może się wydawać. Nie trwa przez chwilę, tylko wkracza na dobre w życie chorego, utrudniając mu codzienne funkcjonowanie. Jakie mogą być jej przyczyny i jak wygląda leczenie depresji Poznań? Konieczna jest wizyta u specjalisty, który pomoże przezwyciężyć chorobę.
Przyczyny depresji i objawy choroby
Przyczyn depresji jest bardzo wiele. Mogą ją powodować zarówno biologiczne zmiany w organizmie, jak i genetyczne predyspozycje. Poza tym na rozwój choroby wpływa negatywne myślenie, poczucie lęku i bezradności, kłótnie i konflikty, błędy wychowawcze, psychiczne znęcanie się itp. Często kumulacja kilka czynników wywołuje chorobę. Do jej objawów można natomiast zaliczyć stan obojętności, obniżenie koncentracji, bezsenność lub nadmiar snu, brak chęci wychodzenia z domu, spotykania się z ludźmi, podejmowania nowych działań, brak apetytu, migreny. Osobę w depresji nic nie cieszy, najlepiej czuje się sama, tkwi w przeświadczeniu, że nikt jej nie rozumie.
Leczenie depresji Poznań – jak przebiega?
Jeśli podejrzewasz u siebie lub swoich bliskich depresję, należy udać się do poradni psychoterapii. Leczenie depresji Poznań odbywa się poprzez spotkania ze specjalistą. W zależności od tego, czy mamy do czynienia z depresją u dziecka czy u dorosłego, psychoterapeuta dostosowuje plan terapii i realizuje go etapami. Chory musi czuć się bezpiecznie, bardzo ważne są rozmowy, a także dobranie odpowiednich leków, które wspomogą leczenie. Jeśli jednak depresja osiąga poważne stadium, pojawiają się stany lękowe, napady paniki, a nawet myśli samobójcze, pacjent musi być hospitalizowany. O tym także decyduje psychoterapeuta Poznań.
Psychoterapia młodzieży i dorosłych
Na skuteczne leczenie depresji Poznań zapraszamy do naszego ośrodka. Ośrodek Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic znajduje się w Poznaniu, przy ulicy Sowia 3a/3. Zajmujemy się psychoterapią długoterminową, która odbywa się w gabinetach prywatnych. Psychoterapia młodzieży, jak i dorosłych pacjentów rozpoczyna się konsultacją psychologiczną. Po niej indywidualnie dobierany jest plan leczenia. Nasi specjaliści z dużym doświadczeniem zachowują zawsze tajemnicę zawodową, więc pacjent może w pełni się otworzyć i być pewnym poufnego charakteru wszystkich spotkań. Aby umówić się z konkretnym terapeutą, wystarczy zadzwonić pod numer umieszczony w kontakcie.
Przeczytaj również:
- Diagnoza zaburzeń osobowości w oparciu o ICD-11 – Artykuł opisujący sposób diagnozy zaburzeń osobowości wg najnowszej klasyfikacji WHO.
- Odporne na psychoterapię i farmakoterapię objawy lękowe – Niektóre objawy lękowe wydają się być bardzo uporczywe a skuteczne zazwyczaj leczenie objawowe lub psychoterapia nie dają efektów. Dlaczego objaw lękowy może być odporny na psychoterapię?
- Jak wygląda pierwsza wizyta u psychoterapeuty?
- FAQ – odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z psychoterapią w naszym Ośrodku.
- Jak zachęcić bliską osobę do podjęcia terapii – krótki poradnik dla bliskich, którzy martwią się o stan członków swojej rodziny lub przyjaciół i chcieliby ich namówić na psychoterapię.