Style Sampler

Layout Style

Patterns for Boxed Mode

Backgrounds for Boxed Mode

All fields are required.

Close Appointment form

   Dobry psycholog w Poznaniu – jak go znaleźć?

   • Home
   • Dobry psycholog w Poznaniu – jak go znaleźć?
   Dobry psycholog w Poznaniu – jak go znaleźć?

   No Comments

   Osoby świadome własnych słabości i problemów coraz częściej decydują się na skorzystanie z pomocy specjalisty. Wcześniej jednak warto wiedzieć, jakie cechy powinien posiadać dobry psycholog w Poznaniu(lub jeśli decydujesz się na psychoterapię — psychoterapeuta) i w jaki sposób go szukać. Jeśli czytasz ten artykuł, zapewne zdajesz sobie sprawę z tego, że wybór pierwszej pozycji w wyszukiwarce może okazać się niewystarczający.

   Kiedy warto skorzystać z pomocy psychologicznej?

   Sfera emocjonalna wpływa na każdą dziedzinę naszego życia. Ludzie z wieloma problemami mogą poradzić sobie samodzielnie. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy z powodu traumatycznych przeżyć, narastających przeciwności lub wyczerpania ulegają negatywnym myślom i emocjom. Wynika z tego, że przyczyny są różne i nie można niczego generalizować. Czasami może nas przytłoczyć jedno, wstrząsające doświadczenie (tj. śmierć bliskiej osoby czy choroba), innym razem będzie to wynik długotrwałego nawarstwiania się mniejszych problemów.  Jeśli więc zmagasz się obecnie z traumą, kryzysem, nie możesz poradzić sobie z własnymi emocjami, stałeś się bardziej nerwowy albo apatyczny lub nie widzisz sensu w swoim życiu – dobry psycholog Poznań może Ci pomóc.

   Dobry psycholog w Poznaniu – co go wyróżnia?

   Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest wykształcenie oraz doświadczenie danego specjalisty. Warto sprawdzić je jeszcze przed umówieniem się na pierwszą wizytę. Aby zweryfikować pozostałe elementy, niezbędny jest bezpośredni kontakt. Dobry psycholog w Poznaniu potrafi łatwo nawiązywać nowe kontakty, przełamywać bariery i nie narzuca swoich poglądów. Zwróć również uwagę na to, że psycholog jest człowiekiem, który posiada swój sposób bycia, styl prowadzenia rozmowy i charakterystyczne usposobienie. Jeśli jego osoba będzie wywoływała u Ciebie zdenerwowanie, irytacje lub nie będziesz czuł się w jej obecności wystarczająco swobodnie, może mieć to negatywny wpływ na przebieg całej terapii. Jeśli po kilku (lub jednym) spotkaniach zobaczysz, że macie problem z nawiązaniem więzi interpersonalnej, warto poszukać nowego specjalisty.

   W jaki sposób znaleźć specjalistę dla siebie?

   Znalezienie właściwego specjalisty nie zawsze jest łatwym zadaniem. Wynika to z rozbieżnego charakteru kryteriów, o których pisaliśmy wyżej. Proces poszukiwań można jednak rozpisać na 2-3 etapy.

   I etap – zweryfikuj wykształcenie i doświadczenie psychologa.

   II etap (opcjonalny) – zapoznaj się z opiniami innych. Pamiętaj jednak, że każdy ma inne oczekiwania i usposobienie. Dlatego, nawet jeśli jakiś specjalista ma pozytywne rekomendacje, nie jest to jednoznaczne z tym, że będziesz zadowolony z jego pomocy. Zasada ta działa w obie strony.

   III etap – umów się na konsultacje. Tylko w ten sposób będziesz miał możliwość poznania danego specjalisty. Dobry psycholog Poznań uważnie Cię wysłucha, odpowie na wszystkie pytania i przedstawi proponowany plan leczenia. Konsultacje mogą zająć jedną lub kilka wizyt – jest to sprawa bardzo indywidualna.

   Podobne zasady obowiązują podczas szukania dobrego psychoterapeuty. Jeśli chcesz umówić się na psychoterapię lub porozmawiać z jednym z naszych specjalistów, zachęcamy do zapoznania się z ich profilami (znajdziesz je tutaj) i kontaktu w celu umówienia się na wizytę.

   About the author

   Submit a comment

   Your email address will not be published. Required fields are marked *

   Leave a Reply

   You may use these HTML tags and attributes:

   <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>