Style Sampler

Layout Style

Patterns for Boxed Mode

Backgrounds for Boxed Mode

All fields are required.

Close Appointment form

   Wizyta u seksuologa – kiedy warto z niej skorzystać?

   • Home
   • Wizyta u seksuologa – kiedy warto z niej skorzystać?
   Wizyta u seksuologa – kiedy warto z niej skorzystać?

   No Comments

   Konsultacja seksuologiczna dla wielu osób jest krępująca, a czasami wręcz budzi opór, bowiem wiąże się z ujawnianiem sfery intymnej swojego życia. Rozmowa ze specjalistą może okazać się jednak okazać bardzo przydatna, ponieważ lekarz seksuolog pomoże rozwiać wątpliwości i wskazać sposoby na rozwiązanie problemów w sferze nie tylko psychicznej, ale także cielesnej. Jak się do niej przemóc?

   Seksuolog – czym się zajmuje?

   Lekarz tej specjalizacji zajmuje się seksuologią, która jest interdyscyplinarną dziedziną medycyny zajmującą się płciowym życiem człowieka. Zarówno w strefie ciała, jaki psychiki. Dzieli wskazówek m.in. w zaburzeniach wzwodu czy osiąganiu orgazmu. Udzieli porad z zakresu anatomii, higieny intymnej, zapobiegania ciąży, a także, w przypadku problemów z akceptacją, orientacji seksualnej czy określeniem swojej tożsamości płciowej.

   Kto powinien udać się do seksuologa?

   Seksuolog najczęściej ma również specjalizację z psychiatrii, ginekologii lub urologii, dlatego jego porady są kompleksowe. Dla wielu osób najtrudniejszą sprawą jest przełamanie wstydu i umówienie się na wizytę. Tymczasem dane życie erotyczne czy pozostanie w zgodzie z własnymi „odmiennościami” jest tak samo ważne, jak zdrowe serce czy stawy. Brak satysfakcji w tej sferze życia przekłada się na wiele negatywnych emocji, które odbijają się na funkcjonowaniu całego organizmu, a także psychiki. Wizyta u seksuologa może pomóc zidentyfikować źródło problemu i zaproponować odpowiednią formę leczenia.

   Z porad seksuologa skorzystają również wiele  osoby, które uważają, że ich życie seksualne odbiega od ogólnie przyjętych norm, nie akceptują swej orientacji seksualnej, mają nietypowe preferencje i zaburzenia identyfikacji płciowej (np. transseksualiści).

   Z jakimi problemami do seksuologa?

   Konsultacja ze specjalistą przebiega podobnie jak z innymi lekarzami. Przedstawiamy mu swój problem, lekarz zadaje pytania, by postawić diagnozę. W zależności od kwestii poruszonych podczas spotkania, seksuolog może stwierdzić, czy wskazane będą kolejne wizyty.

   Problemy, z którymi warto zgłosić się do seksuologa, to:

   • zaburzenia erekcji;
   • zaburzenia wytrysku ;
   • zaburzenia popędu seksualnego (wzmożony, obniżony);
   • dyskomfort podczas współżycia;
   • niemożność odbycia stosunku płciowego;
   • brak orgazmu (anorgazmia) lub trudności w jego osiągnięciu;
   • niesatysfakcjonujące współżycie, które negatywnie rzutuje na związek;
   • uzależnienie od seksu (seksoholizm);
   • awersja do seksu i czynności o charakterze seksualnym;
   • brak akceptacji (lub trudności z określeniem) swojej orientacji seksualnej;
   • problemy z tożsamością płciową (transseksualizm).

   Po pomoc seksuologa, psychologa lub psychoterapeuty powinny zgłosić się osoby, które mają myśli samobójcze spowodowane traumami (molestowanie seksualne, gwałt) lub brakiem akceptacji ich orientacji seksualnej czy tożsamości płciowej.

   Konsultacja ze specjalistą przebiega podobnie jak z innymi lekarzami. Przedstawiamy mu swój problem, lekarz zadaje pytania, by postawić diagnozę. W zależności od kwestii poruszonych podczas spotkania, seksuolog może stwierdzić, czy wskazane będą kolejne wizyty.

   Nie czekaj – zgłoś się po pomoc do specjalisty!

   Jeśli w Twojej sferze intymnej jest coś, co Cię niepokoi, przyjdź do naszej placówki. Seksuolodzy, którzy u nas pracują posiadają ogromne doświadczenie, poparte wiedzą i empatią. Podczas wizyty stworzą nastrój zaufania, a także z cierpliwością Cię wysłuchają. Wiele nierozwiązanych kwestii dotyczących seksualności może negatywnie wpływać na różne sfery życia, w tym na psychikę i relacje z innymi. Dlatego warto przełamywać tabu związane z rozmawianiem o seksie, a także korzystać z dostępnej pomocy medycznej i psychologicznej.

   About the author

   Submit a comment

   Your email address will not be published. Required fields are marked *

   Leave a Reply

   You may use these HTML tags and attributes:

   <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>