Psycholog Poznań, czy psychoterapeuta – do kogo się zwrócić?

Style Sampler

Layout Style

Patterns for Boxed Mode

Backgrounds for Boxed Mode

All fields are required.

Close Appointment form

      Psycholog Poznań, czy psychoterapeuta – do kogo zwrócić się o pomoc?

      • Home
      • Psycholog Poznań, czy psychoterapeuta – do kogo zwrócić się o pomoc?
      Psycholog Poznań, czy psychoterapeuta – do kogo zwrócić się o pomoc?
      Psycholog Poznań, czy psychoterapeuta – do kogo zwrócić się o pomoc?

      Psychologa, psychoterapeutę, a także psychiatrę łączy znajomość ludzkiej psychiki. Różni ich sposób leczenia. Żeby naprawianie psychiki było naprawdę skuteczne, trzeba zwrócić się po pomoc do odpowiedniego specjalisty. Psycholog Poznań działa w inny sposób, niż psychoterapeuta Poznań. Natomiast psychiatra ma najwięcej uprawnień.

      Psycholog – komu udziela pomocy i jakie metody stosuje?

      Psychologiem zostaje się po ukończeniu 5-letnich studiów magisterskich. Psycholog Poznań jest pierwszą osobą, z którą ma kontakt człowiek szukający pomocy. Dobrze do niego pójść także wtedy, kiedy nie wiemy ,do jakiego specjalisty się wybrać. Psycholog nie może zlecić leczenia farmakologicznego, nie zajmuje się również terapią. Zajmuje się przeprowadzeniem badania, diagnozowaniem problemu i opiniowaniem na podstawie wywiadu z pacjentem. Istotą spotkania są specjalne testy psychologiczne, które zostają odpowiednio interpretowane. Na ich podstawie psycholog może nas skierować do odpowiedniej osoby w celu podjęcia dalszego leczenia, np. do psychoterapeuty lub psychiatry. Sam psycholog zajmuje się rozwiązywaniem bieżących problemów, które utrudniają nam codzienne funkcjonowanie, np. kłopoty w pracy, czy małżeństwie.

      Psychoterapeuta Poznań pomoże Ci wydostać się z impasu

      Żeby uzyskać prawa do wykonywania tego zawodu należy ukończyć czteroletnią szkołę, zakończoną uzyskaniem certyfikatu. Psychoterapeuta docieka źródeł zaburzeń oraz je leczy. Pomaga uporać się z przeszłością, która często ma wpływ na nasz stan emocjonalny i psychiczny. Psychoterapia Poznań to proces długotrwały. Może trwać nawet kilka lat, ponieważ nie da się w krótkim czasie „przepracować” problemu. W terapii ważna jest bliskość i więź nawiązana między psychoterapeutą, a pacjentem. Intymne zwierzenia potrzebują odpowiedniej atmosfery i zaufania do osoby, która nas wysłuchuje. Psychoterapeuta Poznań zajmuje się pomocą w depresji, stanach lękowych, natręctw, zaburzeń snu, czy DDA.

      Psychiatra – kiedy konieczna jest jego pomoc?

      Psychiatra to jedyny spośród specjalistów zajmujących się problemami psychologicznymi, który może zastosować leczenie farmakologiczne. Diagnozuje on pacjenta na podstawie wywiadu przeprowadzonego z pacjentem, niekiedy rozszerza diagnozę o badania lekarskie. Tak, jak psycholog Poznań, czy psychoterapeuta Poznań, psychiatra zajmuje się „problemami cierpiącej duszy”, z tym, że jej trudniejszymi przypadkami. Może skierować chorego na leczenie szpitalne. W skrajnych przypadkach może go tam umieścić, nawet bez zgody pacjenta. Schorzeniami kwalifikującymi do wizyty u lekarza psychiatry są m.in. schizofrenia, myśli samobójcze, czy autoagresja.

      Jeśli czujesz, że Twoje samopoczucie nie jest najlepsze, myśli uporczywie krążą wokół problemu, nie czekaj! Zgłoś się do specjalisty! W naszym Ośrodku Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic znajdziesz wielu terapeutów, którzy pomogą Ci zmierzyć się z nurtującymi Cię kłopotami. Zadzwoń i umów się na spotkanie już dziś! Zapraszamy!

      Przeczytaj również:

      1. Diagnoza zaburzeń osobowości w oparciu o ICD-11 – Artykuł opisujący sposób diagnozy zaburzeń osobowości wg najnowszej klasyfikacji WHO.
      2. Odporne na psychoterapię i farmakoterapię objawy lękowe – Niektóre objawy lękowe wydają się być bardzo uporczywe a skuteczne zazwyczaj leczenie objawowe lub psychoterapia nie dają efektów. Dlaczego objaw lękowy może być odporny na psychoterapię?
      3. Jak wygląda pierwsza wizyta u psychoterapeuty?
      4. FAQ – odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z psychoterapią w naszym Ośrodku.
      5. Jak zachęcić bliską osobę do podjęcia terapii – krótki poradnik dla bliskich, którzy martwią się o stan członków swojej rodziny lub przyjaciół i chcieliby ich namówić na psychoterapię.

      Related Posts