Psycholog Poznań - kiedy wizyta staje się niezbędna?

Style Sampler

Layout Style

Patterns for Boxed Mode

Backgrounds for Boxed Mode

All fields are required.

Close Appointment form

      Psycholog Poznań – kiedy wizyta staje się niezbędna?

      • Home
      • Psycholog Poznań – kiedy wizyta staje się niezbędna?
      Psycholog Poznań – kiedy wizyta staje się niezbędna?

      Zauważasz w sobie zmiany, które Cię niepokoją, np. nie radzisz sobie z negatywnymi emocjami lub stresem, masz długotrwale obniżony nastrój, często odczuwasz lęk, źle sypiasz? A może nie możesz sobie poradzić z trudną sytuacją życiową, jak rozstanie z partnerem, śmierć bliskiej osoby? Psycholog Poznań to pierwsza osoba, do której powinieneś się zwrócić po pomoc.

      Dobry psycholog Poznań – czym się zajmuje?

      Prawo do wykonywania tego zawodu maja osoby, które ukończyły studia magisterskie na kierunku psychologii. Ukończenie wyłącznie licencjackich lub podyplomowych studiów w zakresie psychologii, a także różnego rodzaju szkoleń, czy kursów, nie daje prawa wykonywania zawodu. Magister psychologii zajmuje się m. in. stawianiem właściwej diagnozy psychologicznej, która powinna zostać oparta o szczegółowy wywiad z badaną osobą, jak również o specjalistyczne testy psychologiczne. Psychologowie zajmują się także opiniowaniem i orzekaniem np. o predyspozycjach, bądź niezdolności do danej pracy oraz udzielaniem profesjonalnej pomocy psychologicznej w sytuacji kryzysowej. W razie potrzeby, po zdiagnozowaniu pacjenta, psycholog Poznań może go skierować na psychoterapię lub do psychiatry.

      Czy konieczna jest psychoterapia Poznań?

      Psychoterapia jest metodą leczenia i wspomagania rozwoju polegającą na intencjonalnym oddziaływaniu na psychikę człowieka za pomocą technik i narzędzi psychologicznych. Oparta jest na zaufaniu między klientem, a terapeutą. Z psychoterapii warto skorzystać zawsze wtedy, kiedy czujemy, że doświadczane przez nas trudności życiowe przerastają nas i nie jesteśmy w stanie sami sobie z nimi poradzić. Także, kiedy nasze własne sposoby i rozwiązania stają się nieskuteczne, a nasze najbliższe otoczenie też nie potrafi nas wspomóc. Psychoterapia dzieci Poznań, czy psychoterapia młodzieży Poznań, jest tak samo ważna, jak w przypadku terapii dla dorosłych. Psychoterapia opiera się przede wszystkim na rozmowie, choć terapeuta może zaproponować też inną aktywność, np. pisanie, rysowanie, oglądanie zdjęć, odgrywanie ról i scenek. Narzędziem pracy jest także sama osoby psychoterapeuty, jego empatia, wiedza i doświadczenie.

      Psychoterapeuta Poznań – jak przebiega wizyta?

      Zazwyczaj podczas pierwszych dwóch, trzech spotkań – pacjent i terapeuta poznają się i próbują określić problemy, z którymi zgłosił się pacjent. Psychoterapeuta Poznań pyta o sytuację prywatną i zawodową, bliskie relacje, przeżywane trudności, przebyte choroby. Stara się poznać oczekiwania oraz motywacje pacjenta i dowiedzieć się, jaką pomoc chciałby uzyskać. Ustala się wtedy również kontrakt, czyli umowę określającą zasady terapii: jej cel, miejsce i planowany czas trwania, częstotliwość i długość spotkań, formy pracy, warunki odwoływania sesji i sposoby komunikowania się pomiędzy spotkaniami. Psychoterapia Poznań nie jest jednorodna jako zjawisko. Istnieje wiele szkół i metod jej uprawiania, dlatego warto sprawdzić, czym charakteryzują się najbardziej popularne podejścia: psychodynamiczne, poznawczo-behawioralne, humanistyczno-egzystencjalne, systemowe, Gestalt oraz integracyjne.

      Psycholog Poznań pomoże Ci w kryzysowej sytuacji!

      Ośrodek Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic w Poznaniu pomoże Ci uporać się z samym sobą i przywróci Ci chęć do życia. Zespół wysoko wykwalifikowanych specjalistów z empatią zbliży się do Twoich problemów. Jeśli więc czujesz,że coś jest nie w porządku, nie możesz uwolnić się od bolesnych wspomnień i doznanych krzywd; chcesz ułożyć i zrozumieć wydarzenia z Twojej przeszłości , bądź skierował Cię na terapię inny specjalista, skontaktuj się z nami! Zajmujemy się leczeniem depresji, uzależnień, psychoterapią dzieci, młodzieży i dorosłych, a także prowadzimy konsultacje seksuologiczne.

      Przeczytaj również:

      1. Diagnoza zaburzeń osobowości w oparciu o ICD-11 – Artykuł opisujący sposób diagnozy zaburzeń osobowości wg najnowszej klasyfikacji WHO.
      2. Odporne na psychoterapię i farmakoterapię objawy lękowe – Niektóre objawy lękowe wydają się być bardzo uporczywe a skuteczne zazwyczaj leczenie objawowe lub psychoterapia nie dają efektów. Dlaczego objaw lękowy może być odporny na psychoterapię?
      3. Jak wygląda pierwsza wizyta u psychoterapeuty?
      4. FAQ – odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z psychoterapią w naszym Ośrodku.
      5. Jak zachęcić bliską osobę do podjęcia terapii – krótki poradnik dla bliskich, którzy martwią się o stan członków swojej rodziny lub przyjaciół i chcieliby ich namówić na psychoterapię.

      Related Posts