Style Sampler

Layout Style

Patterns for Boxed Mode

Backgrounds for Boxed Mode

All fields are required.

Close Appointment form

   Psychoterapeuta Poznań kluczem do lepszego jutra!

   • Home
   • Psychoterapeuta Poznań kluczem do lepszego jutra!
   Psychoterapeuta Poznań kluczem do lepszego jutra!

   W życiu każdego człowieka nadchodzą takie momenty, kiedy ma wrażenie, jakby świat walił mu się na głowę. Czasem są to problemy w pracy, choroba kogoś bliskiego lub rozpad związku. Czasem ma to związek z natarczywą przeszłością, z którą trudno się „rozstać”. W każdym takim trudnym momencie pomoc, którą oferuje psychoterapeuta Poznań może okazać się nieodzowna. Nie bój się poprosić go o wsparcie – nie ma potrzeby dusić żalu w sobie!

   Jak się przygotować na pierwszą wizytę?

   Do pierwszego spotkania z psychologiem nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Najlepiej wprost opowiedzieć mu o swoich odczuciach, samopoczuciu i trapiących nas problemach. Żeby psychoterapeuta Poznań mógł nam naprawdę pomóc, należy być z nim zupełnie szczerym. Pierwszy seans nakreśli terapeucie stan, w jakim pacjent się znajduje, co pozwoli na dobranie odpowiedniej, najkorzystniejszej metody, która pozwoli wyjść z impasu. Należy pamiętać, że proces zmiany naszego stanu psychicznego jest długotrwały i wymaga systematycznych wizyt . A także stosowania się do zaleceń psychoterapeuty.

   Kiedy potrzebna jest psychoterapia Poznań ?

   Wiele osób przed umówieniem się na wizytę do psychoterapeuty zastanawia się, czy to jet już odpowiedni moment. Nie radzą sobie z problemem, smutkiem, pogarsza się ich samopoczucie, a także ich relacje z innymi. Często na psychoterapię kieruje nas psycholog Poznań, do którego trafiamy w pierwszym momencie kryzysu. Nie warto czekać na ostatnią chwilę! Psychoterapeuta Poznań rozmową, perswazją, czy ćwiczeniami, pomoże na nowo cieszyć się życiem. Odpowiednio poprowadzona psychoterapia Poznań potrafi zdziałać cuda! Sama już możliwość „wygadania się” do kogoś przynosi ulgę. Doświadczony terapeutapotrafi nawiązać porozumienie z pacjentem i wzbudzić jego zaufanie oraz chęć do współpracy.

   Jaki jest cel psychoterapii?

   Celem terapii jest pomoc w cierpieniu, które ma różne przyczyny, a psychoterapia oferuje różne sposoby by temu cierpieniu zaradzić. Jej uniwersalność polega na tym, że może przynieść korzyści wielu ludziom, niezależnie od tego, jak różne są ich strapienia i kłopoty. Psychoterapia psychodynamiczna może pomagać w odzyskiwaniu kontroli nad tym, co się dzieje w naszym życiu. Kolejną korzyścią płynącą z podjęcia terapii może być rozwój inteligencji emocjonalnej, Zrozumienie skąd w danym momencie pojawia się konkretne uczucie, może pomóc konstruktywnie sobie z nim poradzić. Psychoterapia Poznań ma również na celu rozwinięcia umiejętności radzenia sobie w stresujących sytuacjach

   Najważniejszy pierwszy krok!

   Jeśli już zdecydowałeś się na konsultację z terapeutą, to zapraszamy do kontaktu z naszą placówką. W Ośrodku Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic pracują wykwalifikowani specjaliści, którzy pomogą Ci „wyjść na prostą” i na powrót cieszyć się życiem. Zajmujemy się terapią dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzimy sesje indywidualne oraz dla par małżeńskich. Psychoterapia Poznań to także porady seksuologa i leczenie uzależnień. Nie zwlekaj! Umów się na wizytę! Zapraszamy!

   Przeczytaj również:

   1. Diagnoza zaburzeń osobowości w oparciu o ICD-11 – Artykuł opisujący sposób diagnozy zaburzeń osobowości wg najnowszej klasyfikacji WHO.
   2. Odporne na psychoterapię i farmakoterapię objawy lękowe – Niektóre objawy lękowe wydają się być bardzo uporczywe a skuteczne zazwyczaj leczenie objawowe lub psychoterapia nie dają efektów. Dlaczego objaw lękowy może być odporny na psychoterapię?
   3. Jak wygląda pierwsza wizyta u psychoterapeuty?
   4. FAQ – odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z psychoterapią w naszym Ośrodku.
   5. Jak zachęcić bliską osobę do podjęcia terapii – krótki poradnik dla bliskich, którzy martwią się o stan członków swojej rodziny lub przyjaciół i chcieliby ich namówić na psychoterapię.

   Related Posts