Psycholog Poznań radzi, jak przejść przez rozwód i żyć dalej

Style Sampler

Layout Style

Patterns for Boxed Mode

Backgrounds for Boxed Mode

All fields are required.

Close Appointment form

      Psycholog Poznań radzi, jak przejść przez rozwód i żyć dalej

      • Home
      • Psycholog Poznań radzi, jak przejść przez rozwód i żyć dalej
      Psycholog Poznań radzi, jak przejść przez rozwód i żyć dalej

      Liczba rozwodów w naszym kraju gwałtownie rośnie. W Polsce rozwodzi się już co trzecie małżeństwo! Zwykle rozstają się ludzie między 30, a 49 rokiem życia. Choć jest to dla nas jedna z najbardziej stresogennych sytuacji w życiu, nie musi oznaczać końca świata. Psycholog Poznań, do którego warto zgłosić się po pomoc, może wskazać, jak uporać się z negatywnymi emocjami przed i po rozwodzie. A także, jak odzyskać wiarę w drugiego człowieka.

      Jakie są najczęstsze powody rozstań par małżeńskich?

      W XXI wieku rozwód stał się tematem otwartym, przestał być tabu. Bycie rozwódką, czy rozwodnikiem przestało być powodem do wstydu, dlatego coraz łatwiej jest zdecydować o zakończeniu małżeństwa. Pary rozstają się z różnych przyczyn – z powodu niedopasowania charakterów, zdrady albo alkoholizmu partnera i przemocy domowej. Najczęściej rozwód zapada bez orzekania o winie, za porozumieniem stron. Tak jest szybciej, taniej, bez publicznego prania brudów. Po rozwodzie trzeba zbudować wszystko od nowa. Ale by znów móc cieszyć się życiem – najpierw trzeba uporać się z żalem po rozstaniu, pożegnać z przeszłością i uporządkować własne uczucia. Dobry psycholog Poznań może nam pomóc w przebrnięciu tego etapu.

      Potraktuj rozwód jako lekcję życia!

      Uczucie żalu po rozstaniu z mężem/żoną psychologowie porównują pod względem siły przeżywania do żałoby po śmierci kogoś bliskiego. Nawet jeśli do eksmęża, czy eksżony odczuwamy dużo złości, a rozwód traktujemy jak wyzwolenie (gdy nastąpił np. z powodu alkoholizmu lub stosowania przemocy) – poczucie straty jest dominujące. I nie jest to krótki proces. Jednak skonfrontowanie się z pustką i własnymi przeżyciami jest konieczne, aby wyjść z kryzysu i pierwszym krokiem do odbudowania swojego życia. Dajmy sobie czas na wypłakanie łez, wykrzyczenie bólu, przepracowanie kryzysu. Psychoterapeuta Poznań i psychoterapia Poznań są dobrym pomysłem na przepracowanie tej kryzysowej sytuacji. Nie oskarżajmy się bezustannie o rozpad związku. Okazujmy sobie szacunek. Uwierzmy w swoją kobiecość/męskość. Porozpieszczajmy się drobnymi przyjemnościami – wyjściem do kina, czy wyjazdem do SPA. Najważniejsze, aby po rozwodzie nie robić nic na siłę! Nie zmuszajmy się do wchodzenia w relacje z ludźmi, jeśli nie odczuwamy takiej potrzeby! Dopiero , kiedy negatywne uczucia zaczną wygasać, kiedy w naturalny sposób pożegnamy się z przeszłością, będziemy gotowi otworzyć się na coś nowego.

      Psycholog Poznań doradza: pozwól sobie na cierpienie!

      Rozwód to przeżycie trudne i bolesne, więc osoba, która przez to przechodzi ma prawo czuć się psychicznie wyczerpana. Aby zatem przez tę traumę przejść, należy sobie pozwolić na wszelkie emocje, bo mamy do tego prawo. Blokując je sprawiamy, że przybierają na sile. Pozwólmy sobie na przeżywanie skrajnych uczuć, nie obwiniajmy się za rozchwianie emocjonalne. Nie odsuwajmy się od bliskich, czy znajomych, którzy mogą nas wesprzeć w tych trudnych chwilach. Może warto umówić się ze specjalistą? Psycholog Poznań może stać się godnym powiernikiem i wskazać drogę do nowego życia. Psychoterapia Poznań w tym wypadku często okazuje się zbawienna i pozwala na osiągnięcie psychicznej równowagi.

      Ośrodek Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic zaprasza!

      Nasi wykwalifikowani specjaliści są przygotowani do niesienia pomocy w różnych kryzysowych sytuacjach życiowych, w tym także rozwodu. Jeśli znajdujesz się właśnie na zakręcie swojego życia, nie zwlekaj – skontaktuj się z nami i daj sobie pomóc! Chętnie wesprzemy Cię również w innych trudnych sytuacjach. W zakresie naszych usług znajduje się także psychoterapia młodzieży Poznań, psychoterapia dzieci Poznań, a także leczenie depresji Poznań.

      Przeczytaj również:

      1. Diagnoza zaburzeń osobowości w oparciu o ICD-11 – Artykuł opisujący sposób diagnozy zaburzeń osobowości wg najnowszej klasyfikacji WHO.
      2. Odporne na psychoterapię i farmakoterapię objawy lękowe – Niektóre objawy lękowe wydają się być bardzo uporczywe a skuteczne zazwyczaj leczenie objawowe lub psychoterapia nie dają efektów. Dlaczego objaw lękowy może być odporny na psychoterapię?
      3. Jak wygląda pierwsza wizyta u psychoterapeuty?
      4. FAQ – odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z psychoterapią w naszym Ośrodku.
      5. Jak zachęcić bliską osobę do podjęcia terapii – krótki poradnik dla bliskich, którzy martwią się o stan członków swojej rodziny lub przyjaciół i chcieliby ich namówić na psychoterapię.

      Related Posts