Style Sampler

Layout Style

Patterns for Boxed Mode

Backgrounds for Boxed Mode

All fields are required.

Close Appointment form

Psychoterapeuta Poznań może zapobiec rozpadowi związku.

  • Home
  • Psychoterapeuta Poznań może zapobiec rozpadowi związku.
Psychoterapeuta Poznań może zapobiec rozpadowi związku.

No Comments

Konsultacje dla par i małżeństw mają je wspierać w przezwyciężaniu wszelkich trudności jakie napotykają w swoim codziennym funkcjonowaniu. W każdym związku zdarzają się trudne chwile, mniejsze lub większe kryzysy. Nie zawsze damy radę uporać się z nimi sami. Zanim podejmiecie decyzję o rozstaniu, warto udać się do specjalisty – psychoterapeuta Poznań naprawdę może wiele zdziałać. Choćby poprzez rzucenie innego światła na nasze problemy i przedyskutowanie ich.

Pary na zakręcie – co jest tego przyczyną?

Bez względu na to, czy jesteśmy z sobą 5, czy 20 lat, kryzys w naszym związku może pojawić się w każdym momencie. Jest czymś naturalnym i wywołują go różne czynniki. Mogą go wywołać np. pogoń za karierą, podział obowiązków w domu, kierowanie się innymi normami w wychowywaniu dzieci, narzucanie swoich racji przez jedną ze stron, czy też „wyfrunięcie” dzieci z rodzinnego gniazda. Kiedy wzajemne niezrozumienie przeradza się w frustrację, gniew, czy podwyższony poziom lęku, często psychoterapia Poznań okazuje się niezbędna. Wskazaniem do wizyty u psychologa dla par jest moment, gdy zauważają oni oznaki stanu kryzysowego u obojga lub jednego z nich.

Psychoterapeuta Poznań, w jaki sposób pomaga parom?

Terapia par zaczyna się w momencie podjęcia decyzji o skorzystaniu z pomocy specjalistów. Na pierwszym i/lub drugim spotkaniu terapeuta określa metodę i sposób przeprowadzenia psychoterapii. Głównym aspektem wspólnej pracy jest poprawienie komunikacji w związku. Bez poprawnej komunikacji nie da się rozmawiać o rzeczach trudnych. Kolejnym krokiem jest mówienie o wzajemnych potrzebach. Istotne jest, by je poznać, zaspokajać i znajdować rozwiązania, aby związek mógł być satysfakcjonujący dla obu stron. Jednym z ostatnich etapów jest wprowadzanie zmian w związku i ocena, czy sprawdzają się w codziennym życiu. Zamknięcie terapii poprzedzają coraz rzadsze spotkania z terapeutą i nadal testowanie tego, czego nauczyliśmy się w czasie terapii. Czasem zdarza się, ze na terapię jest już za późno, bądź lepszym rozwiązaniem dla pary jest rozstanie

Jaki jest cel psychoterapii ?

Psychoterapeuta Poznań nie jest arbitrem. Pomimo swoich odczuć nie rozstrzyga, kto ma rację, tylko pomaga w zrozumieniu siebie i drugiej osoby. Terapia pozwala przebudować związek, uzdrowić relacje między partnerami. Daje korzyści zarówno indywidualne – pozwala lepiej poznać siebie, swoje potrzeby, dążenia, oczekiwania wobec partnera – jak i dla pary – poprawia styl komunikacji. Pomaga wyjaśnić nieporozumienia, reakcje, znaleźć kompromisy i drogi wyjścia z trudnych sytuacji. Psycholog Poznań może nam pomóc w lepszym zrozumieniu siebie nawzajem. Osobie postronnej łatwiej też jest zobaczyć, gdzie naprawdę tkwi problem.

Pomagamy w przezwyciężaniu kryzysów

Ośrodek Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic prowadzi konsultacje dla par i małżeństw. Maja one na celu pomoc w odnalezieniu siebie na nowo. Staramy się wskazać istotę problemów, jak również sposoby na ich pokonanie. Psychoterapia Poznań przez nas prowadzona nie jest nakierowana na bezwzględne utrzymanie związku, tylko na omówienie i nazwanie problemu. Pomimo to, z zachowaniem wszelkich zasad etyki, staramy się pomóc partnerom poukładać ich relacje na nowo. Zapraszamy wszystkich, którzy czują wypalenie w związku, ale chcą go jeszcze ratować. Terapia daje szansę na poprawę jakości wspólnego pożycia na nowych zasadach. W tym przypadku czas ma znaczenie – zapraszamy więc do niezwłocznego kontaktu!

  • Share This

About the author

Submit a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>