Style Sampler

Layout Style

Patterns for Boxed Mode

Backgrounds for Boxed Mode

All fields are required.

Close Appointment form

      Seksuolog Poznań – dlaczego nie warto zwlekać z wizytą u tego specjalisty?

      • Home
      • Seksuolog Poznań – dlaczego nie warto zwlekać z wizytą u tego specjalisty?
      Seksuolog Poznań – dlaczego nie warto zwlekać z wizytą u tego specjalisty?

      Seksualność człowieka ma duży wpływ, nie tylko na sferę łóżkową, ale również na inne dziedziny życia. Problemy ze wzwodem, przedwczesne wytryski, niechęć do seksu, brak podniecenia czy trudności z osiągnięciem orgazmu często są powodem wstydu i kompleksów. Wielu ludzi nie potrafi rozmawiać lub nie chce się przyznać do problemów w sferze intymnej. W konsekwencji nieleczone dolegliwości mogą się pogłębiać i doprowadzić m.in. do rozpadu związku, problemów z nawiązaniem stałej relacji lub trudności z zajściem w ciążę. Dlatego warto jak najszybciej podjąć odpowiednie kroki i udać się do specjalisty, jakim jest seksuolog Poznań.

      Kim jest seksuolog Poznań?

      Seksuolog Poznań jest specjalistą w dziedzinie seksuologii. Mianem tym określa się naukę zajmującą się szeroko pojętą seksualnością człowieka. Obejmuje zarówno sferę fizyczną, jak i psychiczną.

      Seksuolog Poznań – lekarz czy psycholog?

      Z uwagi na fakt, że problemy seksualne mogą mieć różne podłoże, ich rozwiązania możemy szukać z pomocą różnych specjalistów.

      Lekarz seksuolog zajmuje się przede wszystkim leczeniem zaburzeń seksualnych, będących wynikiem nieprawidłowości w zakresie biologicznego funkcjonowania organizmu. Z kolej psycholog specjalizujący się w obszarze seksuologii pomaga uporać się z problemami o podłożu psychicznym. Objawy leczone przez obu specjalistów często są dokładnie takie same. Zupełnie inna jest za to ich przyczyna. Dla przykładu, zaburzenia erekcji mogą być spowodowane przez choroby serca, nadciśnienie czy cukrzyce, ale również przez np. blokady psychiczne. Dlatego też specjaliści często ze sobą współpracują i tak jak psycholog może skierować cię na badania, a tak lekarz może zaproponować skorzystanie z konsultacji seksuologicznych (psychologicznych).

      Wskazania do wizyty u specjalisty

      Lista problemów, z którymi warto zgłosić się do specjalisty, jest długa. Do najpopularniejszych wskazań należą:

      – zaburzenia erekcji lub wytrysku,

      – dyskomfort lub ból podczas odbywania stosunku seksualnego,

      – niemożność odbycia stosunku płciowego (pochwica),

      – niechęć lub brak przyjemności ze stosunku,

      – wzmożony popęd seksualny lub uzależnienie od seksu,

      – problemy z określeniem lub zaakceptowaniem swojej orientacji czy tożsamości płciowej,

      – problem z akceptacją swoich fantazji seksualnych,

      – nieuzasadniony lęk przed  lub w trakcie stosunku,

      – wstyd lub niechęć przed rozmową (z partnerem) o swoich potrzebach.

      Temat tabu

      Wiele osób odczuwa lęk, wstyd i opór przed rozmową na temat problemów seksualnych. Nierzadko trudno jest otworzyć się przed najbliższymi, a co dopiero przed obcą osobą. Pamiętaj jednak, że seksuolog Poznań jest specjalistą, który może pomóc Ci w rozwiązaniu problemów. Jego rolą nie jest ocenianie Ciebie, a pomoc w zdiagnozowaniu przyczyn i leczeniu źródła przykrych objawów. Dlatego też nie warto zwlekać czy łudzić się, że dolegliwości ustąpią same. Niezależnie od tego, co jest ich przyczyną, konieczna może być ingerencja specjalisty (dobranie odpowiednich leków, przeprowadzenie zabiegu lub znalezienie źródła blokad i dysfunkcji psychicznych). Dlatego mimo wstydu warto się przełamać i przestać zaniedbywać swoją sferę seksualną.

      Jeśli problem Cię dotyczy, umów się na konsultacje seksuologiczne w Ośrodku Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic.

      Przeczytaj również:

      1. Diagnoza zaburzeń osobowości w oparciu o ICD-11 – Artykuł opisujący sposób diagnozy zaburzeń osobowości wg najnowszej klasyfikacji WHO.
      2. Odporne na psychoterapię i farmakoterapię objawy lękowe – Niektóre objawy lękowe wydają się być bardzo uporczywe a skuteczne zazwyczaj leczenie objawowe lub psychoterapia nie dają efektów. Dlaczego objaw lękowy może być odporny na psychoterapię?
      3. Jak wygląda pierwsza wizyta u psychoterapeuty?
      4. FAQ – odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z psychoterapią w naszym Ośrodku.
      5. Jak zachęcić bliską osobę do podjęcia terapii – krótki poradnik dla bliskich, którzy martwią się o stan członków swojej rodziny lub przyjaciół i chcieliby ich namówić na psychoterapię.