Style Sampler

Layout Style

Patterns for Boxed Mode

Backgrounds for Boxed Mode

All fields are required.

Close Appointment form

   Profesjonalny psychoterapeuta w Poznaniu – cechy dobrego specjalisty

   • Home
   • Profesjonalny psychoterapeuta w Poznaniu – cechy dobrego specjalisty
   Profesjonalny psychoterapeuta w Poznaniu – cechy dobrego specjalisty

   No Comments

   Wciąż zdarza się, że kondycja zdrowia psychicznego jest bagatelizowana. Skupiamy się na ciele, a nawet nie dopuszczamy do siebie myśli, że zaniedbanie naszego samopoczucia może mieć tragiczne konsekwencje. Na szczęście coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę z powagi problemów związanych z psychiką i nie boi się szukać pomocy u specjalistów. A jakie cechy powinien mieć dobry psychoterapeuta w Poznaniu i w każdym innym mieście?

   Psycholog czy psychoterapeuta w Poznaniu?

   Często te dwa słowa błędnie traktowane są jako synonimy. Dana osoba może nazywać się psychologiem, gdy jest absolwentem studiów wyższych i posiada tytuł magistra psychologii. Nie przysługuje jej prawo do leczenia farmakologicznego. Z kolei warunkiem bycia psychoterapeutą jest ukończenie studiów na kierunku psychologicznym lub pokrewnym z tytułem magistra oraz odbycie w certyfikowanym ośrodku podyplomowego szkolenia właśnie w dziedzinie psychoterapii. Musi on również odbyć staż, superwizję, a także własną terapię. Podobnie jak psycholog, nie może przepisywać leków swoim pacjentom. Podsumowując, posiadany tytuł, doświadczenie oraz ciągłe kształcenie ustawiczne nie pozostają bez znaczenia. Przed umówieniem wizyty powinniśmy więc sprawdzić te informacje.

   Zaufany psychoterapeuta w Poznaniu

   Nie jest rzadkością sytuacja, gdy jakiejś osobie otworzenie się przed kimś „obcym” przychodzi z dużą trudnością. Uważamy to za coś normalnego, zwłaszcza kiedy problemy dotykają wstydliwych lub niezwykle bolesnych wydarzeń z życia. Wykwalifikowany psychoterapeuta w Poznaniu swoim zachowaniem, zarówno werbalnym, jak i niewerbalnym, potrafi wzbudzić zaufanie w bardzo krótkim czasie. Jednak gdy pacjent wciąż ma wątpliwości dotyczące poufności, warto uświadomić mu, że psychoterapeutę obowiązuje tajemnica zawodowa. Specjalista nie może rozmawiać z nikim o przebiegu odbywających się spotkań, a nawet samym fakcie wizyty. Musi przestrzegać tajemnicy nawet w przypadku superwizji, by identyfikacja pacjenta była niemożliwa.

   Co oznacza „dobry psychoterapeuta w Poznaniu”?

   Do każdego pacjenta psychoterapeuta powinien podchodzić indywidualnie i dopasowywać terapię ściśle do niego. Jednakże istnieje szereg zasad, które muszą być przestrzegane zawsze. W pracy specjalisty niezwykle ważna jest empatia. Ma on nie tylko słuchać, rozumieć problemy danej osoby, ale przede wszystkim odnosić się do niej z szacunkiem. Stereotypowe myślenie, ocenianie i odwoływanie się do własnych kłopotów to zachowania absolutnie niedopuszczalne. Pacjent powinien także czuć się bezpiecznie oraz mieć świadomość, że jest w dobrych rękach.

   Szukasz wyjaśnienia? Zwróć się do specjalisty!

   Podczas terapii w głowie pojawia się wiele pytań. Psychoterapeuta w Poznaniu ma nie tylko znaleźć na nie odpowiedzi, ale także jasno wytłumaczyć przyczyny i objawy problemu pacjenta. Warto dodać, że najlepszym wyjaśnieniem nie zawsze jest to nacechowane słownictwem naukowym. Będąc osobą szukającą pomocy, musimy też pamiętać, że nasza opinia o terapii to niezwykle cenne informacje dla specjalisty. Feedback pozwala lepiej dopasować leczenie, a w konsekwencji wpłynąć na jej skuteczność.

   Jeśli potrzebujesz pomocy, umów się na konsultacje u sprawdzonego i wykwalifikowanego terapeuty.

   About the author

   Submit a comment

   Your email address will not be published. Required fields are marked *

   Leave a Reply

   You may use these HTML tags and attributes:

   <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>